HomeAktualnościRzeczy używane znów modne. Poddębiczanie wracają do second handów

Rzeczy używane znów modne. Poddębiczanie wracają do second handów

lumpeksy poddębice

Po wielu latach zastoju mieszkańcy Poddębic ponownie zaczęli odwiedzać sklepy z odzieżą „z drugiej ręki”. Taki trend był bardzo wyraźny w latach 90. Jednak wówczas klienci wybierali tzw. lumpeksy zwykle z powodu oszczędności. Teraz jest inaczej.

Boom na towary używane jest zjawiskiem, które obserwujemy w wielu krajach na całym świecie. To jeden z wiodących trendów konsumenckich.

Kupowanie towarów z drugiej ręki pozwala ograniczyć zużycie surowców i emisji zanieczyszczeń. Jeśli chodzi o towary z second handów, to klienci często szukają odzieży wyjątkowej i niepowtarzalnej. 

– Bardzo dużo mamy młodych klientów, którzy poszukują oryginalnych ciuchów. Widać, że te osoby cenią sobie właśnie taki oryginalny styl – usłyszeliśmy w poddębickim punkcie z odzieżą używaną w centrum miasta. – Daleka byłabym od stwierdzenia, że zaglądają do nas biedni klienci. Oczywiście, niektórzy szukają tanich towarów, ale to nie znaczy, że tego typu sklepy są tylko dla tych najbiedniejszych mieszkańców.

Dowiedzieliśmy się, że second handy w Poddębicach mają swoich stałych klientów. Przychodzą młodzi i starsi. Klienci doskonale się orientują, kiedy punkty oferują towar po atrakcyjniejszej cenie oraz w jakich terminach sklepy organizują promocje.

W Poddębicach działa kilka sklepów z odzieżą używaną. Oprócz ubrań można w nich kupić także inne rzeczy. Widać, że oferta takich punktów jest dla poddębiczan bardzo atrakcyjna.

Z Tanzanii przez R
Stoły wielkanocne w
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.