HomeZgierskiPytania o remonty gruntówek

Pytania o remonty gruntówek

gruntówki błoto

Redakcja jest  informowana o wielu niedogodnościach na nieutwardzonych drogach, które w czasie roztopów lub opadów deszczu zamieniają się w błotnistą breję. Jeden z naszych czytelników przesłał nam kilka zdjęć gruntówek, m.in. ul Jodłowej. Czy ta ulica zostanie wyremontowana w tym roku? Jakie miasto ma plany dot. gruntówek?

Jak się dowiadujemy, miasto w 2022 r. rozpoczęło realizację jednego projektu dotyczącego przebudowy dróg gruntowych, a w 2023 r. rozpocznie realizację drugiego projektu w tym zakresie. Łączna wartość inwestycji (obu projektów) wynosi 25 mln zł.

Ozorkowski magistrat informuje, że we wrześniu 2022 r. rozpoczęła się modernizacja dróg gruntowych: Olczaka, Łącznej, Polnej i Wiatracznej. W 2023 r. prace na tych ulicach będą kontynuowane, poza tym rozpocznie się  remont Granicznej, Kasztanowej, Sosnowej, Grzybowej oraz skrzyżowania Wiejskiej, Krótkiej i Sienkiewicza.

Wartość całej inwestycji to 8 mln zł, z czego dofinansowanie z programu „Polski Ład” wynosi 5 mln 985 tys. zł. Pierwotny kosztorys zakładał przeznaczenie na modernizację tych ulic 6 mln 300 tys. zł, jednak ze względu na rosnące ceny usług i materiałów budowlanych radni Rady Miejskiej, na wniosek burmistrza Jacka Sochy, podjęli w 2022 r. uchwałę o zwiększeniu o 1 mln 700 tys. zł środków na ten cel.

Zakres prac to budowa kanalizacji deszczowej, nowych krawężników, chodników i asfaltowej nawierzchni.

W drugiej połowie tego roku planowane jest rozpoczęcie prac budowlanych. Miasto ogłosi przetarg na  modernizację kolejnych dróg w ramach drugiej edycji rządowego programu „Polski Ład” – w tamtym roku Ozorków otrzymał z tego programu 16 mln 150 tys. zł dofinansowania na inwestycję wartą ponad 17 mln zł. Zadanie obejmie ulice: Zagajnikową, Jodłową, Łąkową z fragmentem Konopnickiej do skrzyżowania z Cegielnianą, Narutowicza, Kościuszki, Wodną, Reja, Tartaczną, Kalinową, Grzybową, Krzeszewską, Rataja (na odc. od Piłsudskiego do Al. Unii Europejskiej), Wiejską.

Zakres prac obejmie przebudowę nawierzchni jezdni, budowę chodników i zjazdów do posesji z kostki brukowej oraz budowę krawężników. Dodatkowo na ul. Łąkowej wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, a na ul. Reja oświetlenie uliczne.

Część ulic zrealizowana zostanie w formule „Zaprojektuj i wybuduj”, przewidywany termin zakończenia inwestycji – 31.12.2025 r.

– Sukcesywnie od kilku lat modernizujemy drogi gruntowe w Ozorkowie; w 2013 r. gruntówki stanowiły ponad 56 % dróg w mieście, obecnie to tylko 36 %. Docelowo planujemy zmodernizować wszystkie ozorkowskie ulice – mówi burmistrz Jacek Socha.

Lesbijki w centrum P
Rozświetlony pałac
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.