HomeTematy dniaPsa przejechał traktor. Policjanci interweniowali, bo właściciele czworonoga nie zgadzali się na operację niedołężnego zwierzęcia!

Psa przejechał traktor. Policjanci interweniowali, bo właściciele czworonoga nie zgadzali się na operację niedołężnego zwierzęcia!

pies traktor

Policjanci asystowali przy interwencji podjętej przez Fundację Ochrony Praw Zwierząt, która zareagowała na niepokojący sygnał od członka rodziny właścicielki psa . Ranne podczas wypadku zwierzę trafiło pod opiekę weterynaryjną i zostało poddane operacji. W porozumieniu z Prokuraturą w Poddębicach prowadzone są czynności sprawdzające czy doszło do naruszenia przepisów karnych ustawy o ochronie zwierząt. Sprawa będzie rzetelnie wyjaśniona.


18 września 2022 roku około godziny 20:00 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach wpłynęło zgłoszenie dotyczące nieprawidłowej opieki nad rannym psem.
Policjanci pod wskazanym adresem zastali już przedstawicieli Fundacji Ochrony Praw Zwierząt „Kejtersi” . Dysponowali oni dokumentami medycznymi dotyczącymi zwierzęcia a przekazanymi wcześniej przez osobę z rodziny właścicielki psa zaniepokojonej brakiem dostatecznego leczenia. To od niej pochodził impuls do dalszych działań Fundacji. Funkcjonariusze ustalili, że zwierzę, które wpadło pod traktor aktualnie przebywa pod opieką córki właścicielki i było badane przez weterynarza, który zalecił operację wskazując termin 17 września oraz miejsce zabiegu w klinice w poznaniu. Jak wynikało z oświadczenia kobiety nie posiadała dokumentacji potwierdzającej leczenie, którą mogłaby okazać policjantom. Odmówiła wydania psa Fundacji twierdząc, że zapewniona opieka jest wystarczająca. Na tym interwencję pierwotnie zakończono.
Około godziny 21:00 policjanci zostali ponownie wezwani pod ten sam adres. Na miejsce przybyła przedstawicielka Fundacji działającej na rzecz ochrony zwierząt , która w kontakcie z lekarzem weterynarii ( tym samym u którego był pierwotnie pies) ustaliła, że operacja rannego zwierzęcia z uwagi na jego stan jest konieczna. Fundacja zaoferowała opiekę medyczną i pokrycie kosztów leczenia. Jednak to nie przekonało 80-letniej właścicielki, która dojechała z innej miejscowości oraz jej dwóch córek. Podczas interwencji policjanci wydawali polecenia zachowania zgodnego z prawem. Mimo tego kobiety utrudniały odbiór niedołężnego zwierzęcia przez Fundację. Celem zapobieżenia uszkodzeniu pojazdu oraz agresji wobec atakowanej przedstawicielki Fundacji, funkcjonariusze odizolowali obie córki właścicielki. Pies został przez Fundację „Kejtersi” przetransportowany do weterynarza, przeszedł operację i pozostaje pod jego opieką o czym właścicielka została powiadomiona.
Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach materiały z opisanej interwencji przekazała do Prokuratury Rejonowej w Poddębicach . Czynności sprawdzające prowadzone są  pod kątem oceny czy doszło do niewłaściwego sprawowania opieki nad rannym psem a tym samym naruszenia przepisów karnych z ustawy o ochronie zwierząt.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.