HomeTematy dniaPrzed świętami i w święta plaga pijanych kierowców

Przed świętami i w święta plaga pijanych kierowców

kontrole policja

Stracili już prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

23 grudnia 2022 roku o godzinie 8:40 policjanci podczas kontroli drogowej w Uniejowie zatrzymali nietrzeźwego 48-latka. Mężczyzna kierujący pojazdem marki Kia miał w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu.

Tego samego dnia w Poddębicach, mundurowi kontrolowali pojazdy przy ulicy Łódzkiej. W jednym z przypadków, po podjęciu czynności wobec kierującego, uwagę policjantów zwrócił pasażer. Okazało się, że 16-latek był pod wpływem alkoholu. Nieletniego odebrali rodzice. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rejonowy w Łasku/Wydział Rodzinny i Nieletnich.

24 grudnia 2022 roku funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kolejnych nietrzeźwych kierujących, tym razem na terenie gminy Wartkowice.  Jeden z nich zatrzymany na Placu Kościuszki, a drugi w wyniku zgłoszenia dyżurnemu poddębickiej jednostki, na trasie Zalesie-Polesie. Pierwszy kierujący BMW miał ponad 0,5 promila, natomiast badanie na stan trzeźwości 54-latka, kierującego ciągnikiem rolniczym, wykazało ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie.

<strong>Paczki od po
W Uniejowie ruszyły
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.