HomeTematy dniaPrzed strażą pożarną zaparkowała… łódź

Przed strażą pożarną zaparkowała… łódź

łódź straż pożarna

Okres świąteczny przyniósł dla komendy straży pożarnej w Poddębicach nowy nabytek sprzętowy. To łódź płaskodenna wraz z przyczepą podłodziową.

Nowy sprzęt zastąpi wysłużoną już łódź pontonową. Jej zaletami jest przede wszystkim możliwość przewożenia większej ilości osób na pokładzie, łatwiejsza zdolność do podjęcia osoby poszkodowanej z wody przez uchylaną rampę na dziobie, możliwość poszukiwania osób tonących z wykorzystaniem dodatkowego sprzętu w postaci sonaru, a także większa moc silnika ,co skraca czas dotarcia i podjęcia osób z wody.

„Zakupiona łódź swoją budową, tj. płytkim  zanurzeniem oraz  silnikiem o napędzie strugowodnym, podniesie możliwości ratownicze strażaków w zakresie działań na wodach w obszarze chronionym. Powyższe przyczyni się do poprawy zabezpieczenia terenu powiatu i poprawi skuteczność działań ratowniczych” – informuje KP PSP w Poddębicach.
Strażacy dziękują za okazane wsparcie Komendzie Głównej PSP, starostwu powiatowemu w Poddębicach, Fundacji „Orlen dla Strażaków”, a także jednostkom samorządowym z terenu powiatu – Wartkowic, Pęczniewa, Zadzimia i Dalikowa. Podziękowania składają też Komendzie Wojewódzkiej PSP w Łodzi za zakup nowej pompy hydraulicznej.

Życzenia - Urząd M
Kto chciał spalić
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.