HomeTematy dniaProśba proboszcza wielu zaskoczyła!

Prośba proboszcza wielu zaskoczyła!

cmentarz poddębice

Nie da się ukryć, że niedawne ogłoszenie parafialne wzbudziło ogromne emocje. Chodzi o prośbę ks. Wojciecha Żelewskiego, proboszcza parafii pw. św. Katarzyny w Poddębicach. Duchowny wystosował apel do mieszkańców, którzy odwiedzają swoich zmarłych bliskich na miejscowym cmentarzu. Szczególnie teraz – w okresie przed Świętem Zmarłych – żywo dyskutuje się na cmentarzu o proboszczu i jego pomyśle.

Na parafialnej tablicy ogłoszeń kilka dni temu zawisło takie pismo:

„Z uwagi na ogromne opłaty pobierane przez firmę Remondis za wywóz śmieci z cmentarza (roczny koszt wywozu śmieci to ponad 90 tys. zł) prosimy , o ile jest to możliwe, aby szklane znicze zabierać do swoich śmieci. Mamy nadzieję, że obniży to choć trochę wagę śmieci i przez to koszty. Za zrozumienie dziękujemy.

Koszty wywozu śmieci są ogromnym obciążeniem finansowym dla budżetu cmentarza i znacznie przekraczają pobierane opłaty za śmiecie przy pogrzebie. Dlatego tym bardziej dziękujemy wszystkim, troszczącym się o dobro parafii i cmentarza – opłacającym przedłużenie dzierżawy, składającym ofiarę przy postawieniu pomnika na cmentarzu. Dzięki tym opłatom parafia na bieżąco reguluje faktury za śmieci z cmentarza”.

Czy mieszkańcy będą zabierać zużyte cmentarne znicze i wyrzucać je do swoich śmieci a nie do kontenerów ustawionych na nekropolii?

Łatwo się domyślić, że w tej kwestii zgody nie ma. Wielu naszych rozmówców skrytykowało taki pomysł.

– Niedługo w ogóle nie będzie można wrzucać tu do kontenerów jakichkolwiek śmieci – mówi jedna z poddębiczanek z którą rozmawialiśmy na cmentarzu. – Myślę, że ten apel proboszcza nie jest trafionym pomysłem.

Dodajmy, że nie wszyscy krytykowali księdza. Są i tacy, którzy zgadzają się z proboszczem i zapewniają, że zniczy do cmentarnych kontenerów nie wrzucą.

Czas pokaże, czy w kontenerach na cmentarzu w Poddębicach szklanych zniczy już nie będzie. Choć raczej trudno w to uwierzyć…

Kierowca zginął na
Pijany cyklista wjec
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.