HomeTematy dniaPowiatowe zmagania o puchar komendanta

Powiatowe zmagania o puchar komendanta

powiatowe zmagania

Uczniowie poddębickich szkół średnich rywalizowali o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Powiatowe eliminacje konkursu odbyły się na hali sportowej w ZSP w Poddębicach. W zmaganiach wzięła udział młodzież z dwóch szkół średnich z terenu powiatu: Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych. Zasady przejścia konkursu odwzorowane są na procedurze rekrutacji do pracy w Policji. Młodzież biorąca udział w testach przygotowuje się jak przyszli kandydaci do naboru w policyjne szeregi.

7 lutego2023 roku poddębiccy policjanci przeprowadzili powiatowe eliminacje konkursu dla uczniów szkół średnich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Komisja czuwająca nad prawidłowym przebiegiem konkursu składała się z 5 członków: Wicestarosty Poddębickiego, I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach, dzielnicowego (sędzia), dyrektora ZSP w Poddębicach oraz dyrektora LO w Poddębicach. Szkoły wytypowały po dwa zespoły. Łącznie o Puchar Komendanta rywalizowały 4 czteroosobowe drużyny, każda składająca się z dwóch uczennic i dwóch uczniów.

Zespoły w pierwszej kolejności przystąpiły do rozwiązania testu wiedzy składającego się z 30 pytań z zakresu wiedzy o społeczeństwie i bezpieczeństwie. Następnie prezentowały praktyczne umiejętności podczas pokonywania toru przeszkód, takiego jaki pokonują kandydaci do pracy mundurze. m.in. skok przez skrzynię, rzut piłką lekarską, bieg przez płotki, bieg ósemkowy czy przenoszenie manekina.

W wyniku zmagań, I miejsce pod dowództwem Tatiany Urbaniak zajęła drużyna z Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach, II miejsce zajęli zawodnicy z drużyny Aleksandry Pawlak także z Liceum Ogólnokształcącego. III i IV miejsce zajęły drużyny z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych reprezentowane przez Oliwię Sońdkę oraz Martynę Kowalczyk. Teraz zwycięska drużyna będzie walczyć podczas eliminacji wojewódzkich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

Nagrody dla zawodników zapewniło Starostwo Powiatowe w Poddębicach, Bank Spółdzielczy w Poddębicach oraz Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach.  Współpraca  przedstawicieli poszczególnych instytucji, organów administracji publicznej oraz placówek oświatowych zaowocowała realizacją konkursu promującego pracę w mundurze oraz przyczyniła się  do popularyzowania zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa, utrwalania zdobytej wiedzy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz propagowania zasad fair-play podczas rywalizacji sportowej.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.