HomeTematy dniaPolityka na placu Kościuszki. W centrum Poddębic kandydaci twarzą w twarz!

Polityka na placu Kościuszki. W centrum Poddębic kandydaci twarzą w twarz!

cezary tomczyk

Po jednej stronie Cezary Tomczyk z Koalicji Obywatelskiej, po drugiej stronie Piotr Polak z Prawa i Sprawiedliwości. Na kamienicach przy pl. Kościuszki w Poddębicach kandydaci do Sejmu walczą – na razie – na wizerunki.

Kandydat z PiS już od dawna patrzy ze zdjęcia na centrum miasta. Jego podobizna wywieszona jest w oknie biura poselskiego. Natomiast duży baner kandydata z PO został rozwieszony na elewacji kamienicy z drugiej strony placu niedawno. Kto ma większe szanse?

„Jedynką” w okręgu sieradzkim, który obejmuje również powiat poddębicki i tym samym gminę Uniejów jest Cezary Tomczyk z Platformy Obywatelskiej.

Okręg wyborczy nr 11 obejmuje część województwa łódzkiego (powiaty: kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, pabianicki, pajęczański, poddębicki, sieradzki oraz wieluński).

W okręgu nr 11, jednym z trzech w woj. łódzkim, do zdobycia jest 12 mandatów poselskich, czyli najwięcej w regionie. Na sieradzkiej liście PiS liderem jest posłanka tego ugrupowania, członkini Rady Mediów Narodowych, była dziennikarka Joanna Lichocka. Z drugiego miejsca startuje samorządowiec z Pabianic, były wiceszef łódzkiego Sejmiku i były poseł Krzysztof Ciebiada.

Trzeci na liście PiS w okręgu nr 11 jest poseł Tadeusz Woźniak z Solidarnej Polski, a czwarte miejsce zajmuje szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta Marcin Przydacz. Na tej liście PiS są też m.in. posłowie Piotr Polak, Paweł Rychlik, Marek Matuszewski i wiceminister edukacji poseł Tomasz Rzymkowski.

Piotr Polak, na liście PiS do Sejmu w okręgu nr 11, jest na 5 miejscu.

To rolnik, samorządowiec i polityk urodzony w Grabince, w gminie Zadzim. Po ukończeniu studiów z mechanizacji rolnictwa zajął się prowadzeniem własnego gospodarstwa rolnego. Od 1994 roku zasiadał w radzie gminy Zadzim, a od 2006 roku był radnym powiatu poddębickiego. W latach 2006 – 2007 pełnił funkcję starosty powiatu poddębickiego. W roku 2007 został posłem VI kadencji sejmu, następnie był ponownie wybierany na posła VII, VIII i IX kadencji.

Cezary Tomczyk będzie się ubiegał o czwartą z rzędu kadencję w ławach sejmowych. Ukończył  nauki polityczne na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją działalność polityczną zaczynał jako asystent społeczny posła Cezarego Grabarczyka. Od grudnia 2021 jest wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej.

Złoty Laur dla gmin
Łódzkie na PLUS. D
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.