HomeAktualnościPan Andrzej zastąpił komendanta!

Pan Andrzej zastąpił komendanta!

zastąpił komendanta

Zwycięzca charytatywnej aukcji zasiadł w fotelu komendanta powiatowego policji w Poddębicach, młodszego inspektora Adama Kolasy. Pan Andrzej mógł zwiedzić poddębicką komendę dzięki zaproszeniu, wylicytowanemu podczas charytatywnej aukcji na rzecz 11- letniego Igora. Podczas wizyty mężczyzna zapoznał się z codzienną służbą poddębickich funkcjonariuszy.

Igor z Poddębic ma dopiero 11 lat, a już toczy najcięższy bój – walkę o swoje zdrowie. Chłopiec choruje na aplazję szpiku kostnego. Choroba Igora jest ciężka oraz kosztowna. Leki i dojazdy do szpitala pochłaniają dużo pieniędzy. Jednak jego rodzice wzięli sprawy w swoje ręce i wspólnie z wieloma zaangażowanymi w sprawę osobami, przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na leczenie. W charytatywną zbiórkę dla Igora włączyli się też poddębiccy policjanci. Wpadli na pomysł, aby zaprosić wszystkich do wzięcia udziału w wyjątkowej aukcji – wylicytowania wizyty w Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach.
Zwycięzca licytacji odwiedził siedzibę poddębickich stróżów prawa. Program wizyty obfitował w wiele atrakcji. Gość specjalny poznał pracę policjantów pionu prewencji, a także odwiedził technika kryminalistyki, który zademonstrował jak zabezpiecza się odciski linii papilarnych na miejscu zdarzenia. Ponadto, technik zaprezentował w jaki sposób działa urządzenie, które służy do pobierania odcisków linii papilarnych oraz sprzęt do robienia zdjęć osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa. Pan Andrzej zobaczył również jedno z najważniejszych miejsc w komendzie czyli stanowisko kierowania, gdzie przyglądał się pracy dyżurnego.
W trakcie wizyty wyjątkowy gość obejrzał między innymi pomieszczenie dla osób zatrzymanych oraz siłownię. Niewątpliwą atrakcją była również możliwość zobaczenia nowoczesnej strzelnicy, gdzie funkcjonariusze na co dzień doskonalą swoje umiejętności strzeleckie.
– Wizyta zakończyła się spotkaniem, rozmową i pamiątkowym zdjęciem z komendantem powiatowym policji młodszym inspektorem Adamem Kolasą, od którego Pan Andrzej otrzymał szereg upominków. Zwycięzca licytacji miał również możliwość zostać „panem komendantem” i zasiąść w komendanckim fotelu. Wizyta z pewnością przybliżyła naszemu gościowi specyfikę służby w różnych komórkach naszej komendy. Najważniejsza jednak była pomoc, jaką dzięki pieniądzom za wylicytowany voucher, Pan Andrzej okazał Igorowi, pomagając w walce z jego chorobą. I za to serdecznie dziękujemy! – mówi st. sierż. Alicja Bartczak z KPP w Poddębicach.

Tagi postu:
Koniec "Wiadomości"
Życzenia - Powiat P
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.