HomePowiatPałac w zadzimskim parku będzie remontowany!

Pałac w zadzimskim parku będzie remontowany!

pałac zadzim

Pałac z daleka wygląda jak nowy. W rzeczywistości zabytek zakryty jest płachtą imitującą zadbaną elewację

Samorząd pozyskał kolejne środki na pałac w Zadzimiu w ramach II edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Otrzymana dotacja w kwocie 3 499 580 zł przeznaczona zostanie na wykonanie pierwszych prac budowlanych zmierzających do przywrócenia świetności tego cennego dla gminy zabytku.

Zakres zadania obejmuje między innymi wykonanie robót rozbiórkowych, wymianę dachu, wykonanie nowych stropów, osuszenie budynku, przebudowę pomieszczeń wewnątrz pałacu, wymianę stolarki otworowej, wykonanie nowych przyłączy i instalacji w budynku.

– Mam nadzieję, że dalsze starania dotyczące pozyskiwania wsparcia finansowego na remont pałacu w Zadzimiu również zakończą się sukcesem i w niedługiej przyszłości pozwolą na całkowitą odbudowę tego obiektu, aby ponownie mógł służyć szerokiemu gronu mieszkańców gminy i nie tylko – mówi wójt Krzysztof Woźniak.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku gmina Zadzim pozyskała dofinansowanie z przeznaczeniem na wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej dla zadania dotyczącego rewaloryzacji, przebudowy i adaptacji zabytkowego dworu, potocznie nazywanego pałacem, w zadzimskim parku. Dzięki przyznanym funduszom w ramach 2. edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” obecnie trwają prace nad inwentaryzacją i opracowaniem koncepcji rewitalizacji budynku, a w dalszej kolejności przygotowanie projektu architektoniczno-budowlanego oraz wszelkiej niezbędnej dokumentacji wraz z uzgodnieniami.

Grzybiarz zagubiony
Po archeologach nie
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.