HomePowiatPałac w Zadzimiu odzyska blask? Jest na to duża szansa!

Pałac w Zadzimiu odzyska blask? Jest na to duża szansa!

pałac zadzim

Wójt Krzysztof Woźniak jest pełen optymizmu. Władze gminy zdobyły pieniądze na dokumentację rewitalizacji zabytkowego pałacyku w parku w Zadzimiu. I choć do remontu jest jeszcze daleka droga, to wreszcie zapaliło się światełko w tunelu.

Od wielu lat nic nie można było zrobić dla ratowania unikalnego pałacyku w „Parku dereniowym”. Być może to się zmieni.

– Ten pałacyk, po remoncie, stałby się ogromną atrakcją naszego regionu – przekonuje wójt Woźniak. – Cieszę się, że mamy środki na dokumentację i mam nadzieje, że inwestycja związana z remontem zostanie zrealizowana.

Kiedy? Z całą pewnością prace zostaną rozłożone na kilka lat. Gdyby gmina otrzymała pieniądze na inwestycję, to remont pałacu mógłby się rozpocząć w przyszłym roku.

– Podpisana zostanie wkrótce umowa z wykonawcą dokumentacji – dodaje włodarz Zadzimia.
Szacuje się, że na gruntowny remont potrzeba ponad 20 milionów złotych. Wyremontowany pałac przeznaczony ma zostać na cele związane z kulturą.

W tej chwili zrujnowana elewacja pałacyku przykryta jest ogromnymi płachtami z materiału z wymalowanymi oknami i ścianami budowli. Jak łatwo się domyślić, ta imitacja ma jeden cel – odwiedzający park nie widzą skali zniszczeń.

Pałac w Zadzimiu został wybudowany przez Karola Jarocińskiego w latach 70. XIX wieku. Ogólna powierzchnia budynku wynosi prawie tysiąc mkw.

Pałac swoje najlepsze lata miał przed II wojną światową. Później mieściła się w nim szkoła rolnicza, przychodnia, apteka i mieszkania komunalne.
Jest szansa, że pałac powróci do dawnej świetności.

Łódzkie na plus -
Koszmarny wypadek! W
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.