HomeAktualnościOsobówki uderzyły w drzewa! Jakie były okoliczności tych groźnych wypadków?

Osobówki uderzyły w drzewa! Jakie były okoliczności tych groźnych wypadków?

w drzewo

Poddębiccy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych, które miały miejsce na terenie powiatu w miniony weekend. Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozwagę. Nasze bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych, warto o tym zawsze pamiętać.

W sobotę, 20 kwietnia, przed godziną 23:00 doszło do wypadku drogowego w miejscowości Ralewice na terenie gminy Zadzim. Jak ustalili policjanci, 26 – letnia kierująca skodą chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzyną leśną, która nagle wbiegła na drogę, zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia kobieta, pasażer, a także 3 – miesięczne dziecko zostali przewiezieni do szpitala. Zachowajmy ostrożność i bezpieczną prędkość, zwłaszcza w rejonach leśnych oraz wiejskich, aby w przypadku pojawienia się na drodze dziko żyjącego zwierzęcia, móc w odpowiedniej chwili zahamować i uniknąć kolizji bądź wypadku.
Do kolejnego zdarzenia doszło zaledwie trzy godziny później w miejscowości Szarów na terenie gminy Poddębice. Jak ustalili interweniujący  policjanci, kierujący volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo na poboczu drogi. Jak się okazało, 25 – letni mieszkaniec gminy Wartkowice był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna w wyniku wypadku doznał obrażeń, został przewieziony do szpitala.
Trzeźwość za kierownicą to absolutna podstawa. Osoby, które o tym zapominają, narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo, utratę zdrowia a nawet życia. Dlatego tak ważna jest społeczna reakcja i zero tolerancji dla nietrzeźwych za kierownicą.

Tagi postu:
Spółdzielca protes
Rolnik kupił ciągn
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.