HomeTylko u nasNa sam widok robi się gorąco! Tak w mieście remontuje się dachy

Na sam widok robi się gorąco! Tak w mieście remontuje się dachy

remont dachów

Przy jednej z głównych ulic w mieście robotnicy remontujący dachy i budujący domy w nosie mają zabezpieczenia. Niczym kozice górskie skaczą na wysokościach. Pytanie tylko, gdzie jest Państwowa Inspekcja Pracy i czy nikt nie boi się dotkliwych kar za tego rodzaju beztroskie podejście?

Nasi czytelnicy zwrócili uwagę na robotników i nie ma im się co dziwić. Pracownicy bez kasków i zabezpieczających lin wykonują prace na znacznych wysokościach. Słychać jak żartują.

– Jak na to spojrzałam, to po prostu zrobiło mi się słabo – mówi jedna z poddębiczanek. – Tego typu beztroska naprawdę może skończyć się tragicznie.

Co mówią przepisy?

Kask ochronny jest niezbędnym elementem wyposażenia pracownika w miejscu, gdzie zachodzi ryzyko wystąpienia urazu głowy. Kask ochronny jest środkiem ochrony indywidualnej, w który każdy pracownik przebywający w miejscu mogącym stwarzać zagrożenie powinien zostać wyposażony przez pracodawcę. Pracodawca oprócz przeszkolenia każdego pracownika w zakresie BHP ma też obowiązek stałego nadzoru bezpieczeństwa pracy na wszystkich stanowiskach.

Prace na dachu, podobnie jak inne wykonywane na wysokości należą do szczególnie niebezpiecznych. Podlegają zatem szczególnym wymogom proceduralnym.

W celu zabezpieczenia pracowników wykonujących prace na dachu, przed upadkiem z wysokości należy przede wszystkim stosować środki ochrony zbiorowej, do których należą: balustrady, rusztowania ochronne, siatki ochronne i siatki bezpieczeństwa.

Stosowanie środków ochrony indywidualnej, takich jak szelki bezpieczeństwa jest dopuszczalne, gdy nie ma możliwości stosowania środków ochrony zbiorowej.

Tyle przepisy. Jak widać, rzeczywistość jest zupełnie inna.

Tagi postu:
Basen na ścianie! O
Nerwy w centrum. Wsz
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.