HomePowiatŁupy chował pod kamieniem! Grozi mu do 5 lat za kratkami

Łupy chował pod kamieniem! Grozi mu do 5 lat za kratkami

złodziej

Policjanci z Komisariatu Policji w Uniejowie zatrzymali 45-letniego mieszkańca gminy Poddębice podejrzanego o kradzieże mieszkaniowe oraz o naruszenie miru domowego. Mężczyzna skradzione przedmioty chował pod kamieniem w pobliżu rzeki. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

12 września 2023 roku, do Komisariatu Policji w Uniejowie zgłosiło się dwóch mężczyzn wraz z podejrzanym o kradzież portfela. Zgłaszający zrelacjonowali, że jeden z nich wyglądając przez okno zauważył, jak wskazany mężczyzna wychodzi z jego posesji trzymając w ręku portfel jednego z domowników. Po upewnieniu się, że w domu brakuje portfela, mężczyźni niezwłocznie udali się na poszukiwania sprawcy. Zastali go na jednej z ulic Uniejowa. Podejrzany nie miał przy sobie skradzionego portfela oraz tłumaczył, że go nie ukradł. Mężczyźni zaproponowali wyjaśnienie tej sprawy w jednostce policji, na co mężczyzna się zgodził.

– Podczas rozmowy z funkcjonariuszem domniemany sprawca dziwnie się zachowywał, unikał kontaktu wzrokowego, nie odpowiadał też na zadawane pytania. To wzbudziło podejrzenie policjanta. W trakcie dalszego rozpytania mężczyzna przyznał się do kradzieży oraz poinformował, że portfel ukrył w pobliżu rzeki. Mundurowi udali się z nim we wskazane miejsce, gdzie pod jednym z kamieni znajdowała się torba, a w niej inny portfel i dokumenty, które jak się później okazało również pochodziły z kradzieży. Funkcjonariusze ustalili, że tego dnia mężczyzna wchodził do otwartych domów na terenie miasta, dokonywał kradzieży i naruszał mir domowy. Śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić 45-letniemu mieszkańcowi gminy Poddębice pięć zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności – informuje sierż. Alicja Bartczak z biura prasowego policji w Poddębicach.

Łódzkie na PLUS. W
Wójt Zadzimia zabra
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.