HomeTematy dniaKomendant policji w Poddębicach pożegnał się ze stanowiskiem

Komendant policji w Poddębicach pożegnał się ze stanowiskiem

policja poddębice

W Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zdania obowiązków na stanowisku komendanta powiatowego policji. W ceremonii wziął udział I zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi inspektor Tomasz Olczyk.

W poddębickiej jednostce odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zdania obowiązków na stanowisku komendanta powiatowego policji. Uroczyście pożegnany został inspektor Krzysztof Kotkowski, który po 30 latach służby odszedł na zasłużoną emeryturę.
Uroczysta zbiórka rozpoczęła się od złożenia meldunku I zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi inspektorowi Tomaszowi Olczykowi przez dowódcę uroczystości. Następnie inspektor Kotkowski otrzymał medale od przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Policjantów – Rafała Jankowskiego oraz prezesa stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku w Łodzi – Jarosława Olbrychowskiego. Inspektor Krzysztof Kotkowski pożegnał się ze sztandarem i złożył meldunek o zdaniu stanowiska I zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi inspektorowi Tomaszowi Olczykowi. 

W uroczystości udział wzięli: radna sejmiku wojewódzkiego – Dorota Więckowska reprezentująca posła na Sejm RP – Piotra Polaka, wicestarosta powiatu poddębickiego – Piotr Majer, burmistrz Poddębic oraz Uniejowa, wójtowie gmin z terenu powiatu poddębickiego, z-ca prokuratora rejonowego w Poddębicach, komendant powiatowy PSP w Poddębicach, delegacja Komendantów z komend miejskich oraz powiatowych garnizonu łódzkiego, były komendant KPP w Poddębicach, przedstawiciele Stowarzyszenia Przedsiębiorców Powiatu Poddębickiego, prezes Poddębickiego Centrum Zdrowia, zarząd wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. łódzkiego, prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych, dyrektor ZSCKU w Wojsławicach oraz małżonka inspektora Krzysztofa Kotkowskiego wraz z córką.

Podczas uroczystości inspektor Tomasz Olczyk wręczając rozkaz  personalny podziękował komendantowi za zaangażowanie i wieloletnią służbę  w Policji.

Inspektor Krzysztof Kotkowski słowa podziękowania skierował do policjantów i pracowników Policji. W wystąpieniu  podziękował władzom samorządowym i współpracującym instytucjom za wkład w realizację zadań związanych z poprawą bezpieczeństwa na terenie powiatu poddębickiego. Podziękował także swoim najbliższym za wsparcie i wyrozumiałość.

Inspektor Krzysztof Kotkowski jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wyższej Szkoły humanistyczno-pedagogicznej w Łowiczu. Służył głównie w pionie prewencji. Przechodząc kolejne szczeble kariery zdobywał doświadczenia na stanowiskach wykonawczych, a następnie kierowniczych. Do służby w Policji, został przyjęty 1.września 1992 roku.  Początki służby związał z wydziałem prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.  W 1996 roku ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Od 1999 roku komendant komisariatu Policji w Nowych Ostrowach następnie komendant komisariatu policji w Krośniewicach.
2013 roku decyzją komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi powołany na I zastępcę komendanta powiatowego Policji w Poddębicach. Od kwietnia 2016 roku początkowo pełnił obowiązki, a następnie 2 czerwca 2016 roku został komendantem powiatowym policji w Poddębicach.
Przez  30 lat służby wielokrotnie nagradzany i wyróżniany odznaczeniami państwowymi oraz resortowymi, między innymi:

– Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę
– Brązową Odznaką  Zasłużony Policjant
– Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant
– Złotą Odznaką Zasłużony Policjant.

Szanowny Panie Komendancie,

Za lata profesjonalnej współpracy
w Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach
i pełnej oddania służby na rzecz bezpieczeństwa publicznego,
składamy Panu najwyższe wyrazy szacunku, uznania i podziękowania.
Służba z Panem była dla nas niezwykle cennym doświadczeniem.
Z okazji przejścia na emeryturę,  życzymy Panu
zdrowia, spełnienia planów i pomyślności w życiu osobistym.

Z wyrazami szacunku,

członkowie kadry kierowniczej,
policjanci i pracownicy cywilni
z Komendy Powiatowej Policji
w Poddębicach

Kupujących jak na l
Jak w Poddębicach i
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.