HomeTematy dniaJuż w najbliższą sobotę Festiwal Zmysłów! Wystąpią Ania Dąbrowska i Kuba Badach!

Już w najbliższą sobotę Festiwal Zmysłów! Wystąpią Ania Dąbrowska i Kuba Badach!

festiwal zmysłów

Ciekawie zapowiada się program imprezy, którą zaplanowano na 6 sierpnia br. w Ogrodzie Zmysłów, obok Term.

Wydarzenie rozpocznie się warsztatami o godz. 14:30. Chętni powinni zgłosić się kilkanaście minut wcześniej. Do wyboru będą mieli udział w następujących bezpłatnych formach aktywności:

1) Warsztaty Ukulele – odbędą się w Amfiteatrze Ogrodu Zmysłów. Czas trwania: 3 godziny. Prowadzenie: Marek Gordziej (¼ Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele oraz frontman zespołu Orkiestra Prowincjonalna). Podczas warsztatów dla 20-osobowej grupy przewidziana jest nauka gry na instrumencie z elementami nauki indywidualnej, a pod koniec wspólny mini koncert ze wszystkimi uczestnikami warsztatów. Wszystkie osoby, biorące udział w warsztatach mają zapewnione instrumenty.

2) Warsztaty z tworzenia kiszonek – odbędą się przy Zapachowych Siedziskach Ogrodu Zmysłów. Podczas 3 godzin grupa 20 osób będzie mogła zapoznać się z metodami przygotowywania różnych kiszonek oraz wytworzyć 4 rodzaje kiszonek: kombucha (fermentowany napój adaptogen), naturalny “antybiotyk” budujący odporność, polskie kimchi oraz słój różnorodnych kiszonek.

3) Warsztaty ze stretchingu – odbędą się na polanie za pałacem. Profesjonalna instruktorka z łódzkiego studia Latin Academy dla grupy 25 osób poprowadzi zajęcia, które będą polegać na wykonaniu ćwiczeń rozciągających. Wszystkim uczestnikom warsztatów zostaną udostępnione maty do ćwiczeń oraz klocki do rozciągania. Wystarczy przyjść i zadbać o swoje ciało i zmysły!

O godz. 16 przewidziana jest 2 część warsztatów dla kolejnych 25 osób.

4) Warsztaty z dźwiękoterapii – odbędą się w piwnicach pałacu. Dla 20 osób poprowadzi je Joanna Idczak ze studia Harmonicca Terapie Naturalne. Dźwiękoterapia w tym wydaniu to sesja medytacyjna przy akompaniamencie dźwięku gongów. Dźwięk gongu nie tylko ”się słyszy”, ale wręcz odczuwa całym ciałem – fale dźwiękowe dokonują pozytywnego poruszenia. Sesja trwa 1 godzinę + 15 min na przygotowanie chętnych osób.

O godz. 16 przewidziana jest 2 część warsztatów dla kolejnych 20 osób.

5) Od godz. 14:30 do 16:30 w pałacu odbędzie się Wystawa Malarstwa ukraińskiej artystki Julii Dunajewej pt. Folwark Zwierzęcy.

6) Na terenie poddębickich term odbywać się będą animacje wodne.

Po części warsztatowej na gości Festiwalu Zmysłów w Poddębicach czekają koncerty. O godz. 18:30 na scenie pojawi się poznańska grupa Krambabula, wyśpiewująca melodie pochodzące z różnych stron słowiańskiej kultury, okraszając je nowoczesną nutą.

Na godz. 19:45 zaplanowano koncert Kuby Badach. Będzie wyjątkowy, bo z okazji premiery reedycji płyty „Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha”. Zaprezentowany zostanie materiał z płyty nagranej w hołdzie legendarnemu artyście.

Natomiast o godz. 21 na scenie wystąpi Ania Dąbrowska – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Dotychczas nagrała siedem płyt, z których każda pokryła się platyną.

Imprezę poprowadzi Piotr Gąssowski.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.