HomeTematy dniaInwestycja zakończona. Jest nowocześnie, ale rodzice pytają o parking

Inwestycja zakończona. Jest nowocześnie, ale rodzice pytają o parking

inwestycja sp1

Cieszy to, że takie inwestycje są realizowane w Poddębicach. Przy Szkole Podstawowej nr 1 powstał jeden z najnowocześniejszych w województwie kompleks sportowy.

W ramach inwestycji gminy wybudowane zostały boiska do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i nożnej, bieżnia lekkoatletyczna, korty tenisowe, siłownia plenerowa, plac zabaw. Koszt prac to 4 mln zł. Zadanie było współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, funduszu covidowego i Polskiego Ładu.

Warto dodać, że wcześniej samorząd wykonał podłączenie hali sportowej do geotermalnej sieci cieplnej i przeprowadził termomodernizację hali.

– W najbliższym czasie szkołę czeka modernizacja. Za blisko 6 mln zł, z czego blisko 3 mln zł pochodzi z dotacji UE, przewidziane są m.in. utworzenie trzech sal lekcyjnych dedykowanych dla dzieci klas I-III, budowa windy zewnętrznej, przebudowa sanitariatów, klatek schodowych, częściowa wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, a także instalacji elektrycznej. W hali sportowej pojawi się nowa podłoga na legarach. Szkoła wzbogaci się ponadto o wyposażenie i pomoce dydaktyczne pracowni tematycznych: do informatyki, języków obcych oraz fizyki. Chcemy, by szkoła była przyjazna dla uczniów, jak i pedagogów, dlatego prowadzimy inwestycje przy ul. Polnej – wyjaśnia burmistrz Piotr Sęczkowski.

Gmina planuje też kolejne przedsięwzięcia.

– Przygotowujemy dokumentację na przebudowę ulicy, przy której znajduje się największa szkoła w mieście. Liczymy, że realizacja projektu zwiększy bezpieczeństwo oraz rozładuje natężenie ruchu przy podstawówce – dodaje burmistrz.

Zmotoryzowani rodzice uczniów podstawówki pytają o możliwość parkowania na terenie szkoły.

– Teren za szlabanem to teren należący do szkoły i ze względów bezpieczeństwa nie mogą tam parkować rodzice. Ogólnodostępny parking znajduje się przed szkołą na ul. Polnej – wyjaśnia Sebastian Bamberski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach.

Od opinii biegłego
Dziura na dziurze pr
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.