Indiańska wioska w Uniejowie
Ilu z nas czytając w dzieciństwie książki Karola Maya czy Jamesa Fenimore’a Coopera marzyło o tym, żeby zamieszkać w tipi i chociaż na chwilę zostać Indianinem? Taka możliwość pojawiła się właśnie w niedzielę podczas Indiańskiego Pikniku Rodzinnego. Było to wydarzenie, które z jednej strony dawało możliwość zapoznania się z kulturą Indian a z drugiej pozwoliło całym rodzinom spędzić w atrakcyjny sposób niedzielne popołudnie.
Organizatorami festynu była rodzina Wszołków oraz ich przyjaciele indianiści. Wszyscy z nich od lat fascynują się kulturą Indian Ameryki Północnej i starają się ją popularyzować najlepiej jak potrafią.
Pokazową część wydarzenia rozpoczęło GRAND ENTRY, czyli „Wielkie Wejście” – pochód tancerzy z tradycyjną flagą indiańską Eagle Staff. W części pokazowej organizatorzy zaprezentowali tradycyjne tańce damskie oraz męskie w stylu POW WOW w tym: taniec zwiadowcy (Sneak Up), Taniec Kruka (Crow Hop), Taniec Tradycyjny Kobiecy (Women’s Traditional Dance) i Taniec Motyla (Women’s Fancy Shaw). Obserwująca tańce widownia miała również możliwość sprawdzenia swoich możliwości w tej dziedzinie, bowiem indianiści zaprosili ich do wspólnego wykonania kilku tańców. Najbardziej emocjonującym z nich był Potato Dance – konkursowy taniec z ziemniakiem, który zarówno uczestnikom festynu jak i tym, którzy podjęli wyzwanie sprawił dużo radości.
Oprócz części pokazowej wydarzenia organizatorzy przygotowali również cześć przeznaczoną dla rodzin a w niej gry, zabawy i konkursy indiańskie. Wśród dzieci dużym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje zręcznościowe takie jak: wyścig żółwi, łowienie rybek, strzelanie z łuku do tarczy czy rzut na róg. Najmłodsi mogli skorzystać z malowania twarzy oraz warsztatów robienia miniaturowej papierowej wioski indiańskiej.
W trakcie trwania festynu można było również zwiedzać wioskę indiańską, zakupić indiańskie rękodzieło na specjalnych stoiskach oraz zapoznać się z techniką stawiania tipi.
Wszystkich, którzy czują niedosyt, już dziś w imieniu organizatorów zapraszamy do Uniejowa, na kolejne edycje wydarzenia za rok, oraz mamy nadzieję na wiosenną edycję POW WOW, czyli Festiwal Pieśni i Tańca Indian Ameryki Północnej.
Brak komentarzy
Sorry, the comment form is closed at this time.