HomeGaleriaGminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Zygry 2023

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Zygry 2023

osp zawody

Boisko w Zygrach stało się areną zaciętej rywalizacji druhen i druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Organizatorami zawodów byli wójt gminy Krzysztof Woźniak i Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Zadzimiu. Do turnieju rozgrywanego pod czujnym okiem składu sędziowskiego, na czele z sędzią głównym bryg. Radosławem Ogrodowczykiem z KP PSP w Poddębicach, stanęło 13 męskich drużyn pożarniczych, 1 drużyna żeńska i 5 młodzieżowych.

Mimo chwilowo niesprzyjającej pogody zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności. Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in poseł na Sejm Piotr Polak, radna sejmiku województwa łódzkiego – Dorota Więckowska, radni powiatu poddębickiego: Wieńczysław Kazimierczak i Ewa Bednarek, którzy to wytrwale dopingowali zawodnikom.

Zawody składały się z dwóch części: sztafety pożarniczej i ćwiczenia bojowego. Podczas sztafety zawodnicy przekazywali sobie prądownicę wodną pokonując wyznaczoną trasę z określonymi przeszkodami. Druga konkurencja była już ściśle związana z codzienną pracą strażaka. Polegała na zbudowaniu linii gaśniczych, uruchomienia motopompy i przewróceniu za pomocą strumienia wody pachołków i tarczy. O wygranej w obu tych konkurencjach decydował czas. Zasadą jest, że wygrywa drużyna, która w najkrótszym czasie wykona oba ćwiczenia uważając, aby nie uzyskać punktów karnych za niewłaściwe wykonanie któregoś z zadań.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

Męskie Drużyny Pożarnicze

I miejsce OSP Zygry

II miejsce OSP Zadzim

III miejsce OSP Małyń

IV miejsce OSP Charchów Pański

V miejsce OSP Chodaki

VI miejsce OSP Bogucice

VII miejsce OSP Wola Zaleska

VIII miejsce OSP Grabina

IX miejsce OSP Sikory

X miejsce OSP Żerniki

XI miejsce OSP Jeżew

XII miejsce OSP Zalesie

XIII miejsce OSP Wierzchy

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze

I miejsce OSP Charchów Pański A

II miejsce OSP Sikory

III miejsce OSP Zadzim

IV miejsce OSP Chodaki

V miejsce OSP Charchów Pański B

W zawodach swoje umiejętności zaprezentowała żeńska drużyna pożarnicza z Chodaków. Panie z bardzo dobrymi czasami i w pięknym stylu wykonały wszystkie zadania.

Puchary, dyplomy i nagrody pieniężne wręczyli: Krzysztof Woźniak – wójt gminy, prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Zadzimiu, bryg. Radosław Ogrodowczyk – sędzia główny zawodów i Artur Stępień – komendant gminny OSP. Wójt podziękował i pogratulował zawodnikom osiągniętych wyników. Słowa podziękowania skierował do organizatorów za przygotowanie techniczne obiektu do przeprowadzenia zawodów. Podziękował także licznie zgromadzonej publiczności, która kibicowała wstępującym drużynom. Przeprowadzane co dwa lata zawody sprawdzają poziom wyszkolenia i umiejętności jednostek OSP. Przy okazji jest to też sprawdzian własnych możliwości, poznanie swoich słabych stron, co pozwala w przyszłości przygotować się lepiej do prawdziwych działań przeciwpożarowych. Poza tym zawody to emocjonująca rywalizacja dla zawodników i świetne widowisko dla widzów.

Tagi postu:
Z szafy do Zakładu
Super wynagrodzenie
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.