HomeTematy dniaGdzie ta policja? – pytają poddębiczanie

Gdzie ta policja? – pytają poddębiczanie

policja poddębice

Nawet najstarsi mieszkańcy Poddębic, w rozmowie z naszym reporterem, twierdzą, że pieszych patroli policji w mieście nie ma. Komenda policji zapewnia jednak, że funkcjonariuszy można zobaczyć w pieszych patrolach w ramach… dyslokacji służby. Cokolwiek by ten termin nie znaczył, nie zmienia to faktu, że policjantów w pieszych patrolach raczej się nie widzi.

– W Poddębicach, podobnie jak w innych miastach naszego regionu, policjanci jeżdżą w radiowozach a nie chodzą po ulicach – usłyszeliśmy od mieszkańców.

Co na to powiatowa komenda?

– Policjanci realizują patrole piesze zgodnie z planem dyslokacji służby – mówi mł. asp. Sylwia Kaźmierczak, oficer prasowy KPP w Poddębicach.

Zapytaliśmy rzeczniczkę poddębickiej policji, co konkretnie oznacza ten termin. W odpowiedzi S. Kaźmierczak argumentowała, że funkcjonariusze realizują piesze patrole głównie wieczorami.

Mieszkańcy chcieliby, aby po mieście chodziło więcej policjantów. Być może tak będzie. Komenda przekazuje, że zainteresowanie pracą w policji jest spore.
W Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach pracuje 80 policjantów, w tym 22 funkcjonariuszki.
– Aktualnie są 2 wakaty. W 2022 roku przyjęto 2 policjantów – informuje rzeczniczka. – Jest zainteresowanie pracą w mundurze z uwagi na stabilność zatrudnienia, dodatkowe przywileje związane ze świadczeniami socjalnymi oraz wcześniejszą emeryturę (po 25 latach).
Informacje o naborze można uzyskać w każdej komendzie na terenie województwa łódzkiego lub szukać na stronach internetowych przedmiotowych jednostek.
http://www.poddebice.policja.gov.pl/epd/praca/dobor-do-sluzby-w-polic/3940,Rekrutacja.html

Nawet w parku można zobaczyć policję… w radiowozie
Tagi postu:
W Uniejowie dzieci b
Niedaleko Poddębic
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.