HomePowiatFestiwal lawendy w Uniejowie

Festiwal lawendy w Uniejowie

festiwal lawendy

Czterogwiazdkowy Hotel Medical SPA Lawendowe Termy, którego ogród zdobi 4 tysiące lawendowych nasadzeń w dniu 30 lipca od godziny 10:00 zaprasza wszystkich miłośników lawendy do udziału w Ogólnopolskim wydarzeniu, na którym to będą mogli zakupić m.in. produkty pochodzące z kiermaszu lawendowego rękodzieła – woreczki i lale zapachowe, świece, kosmetyki naturalne oparte na lawendzie, fusetki czy kule kąpielowe i mydełka. Poza rękodziełem dostępne będą również przepyszne miody z lawendą, konfitury, soki, syropy, lemoniady oraz nalewki.

W programie zaplanowano warsztaty aromaterapii oraz kreatywno-manualne, rokrocznie cieszące się dużym powodzeniem oraz wyjątkowe warsztaty antystresowe i motywacyjne, czy też warsztaty plecenia wianków i tworzenia bukietów.

Festiwal rozpoczniemy chwilą relaksu i uważności ćwicząc jogę na trawie
o godzinie 10.30 – co stanowi idealne rozpoczęcie dnia. Z uwagi na ogromne zainteresowanie, odbędzie się również sesja jogi dla dzieci. O atrakcjach organizowanych w strefie dla najmłodszych wspominamy w dalszej części artykułu.

W strefie gastronomicznej odbędzie się Live Cooking Urszuli Krychniak – Wieloletniego Szefa Kuchni Lawendowych Term, która zaprezentuje możliwości lawendy wykorzystywanej w kuchni oraz zdradzi swoje autorskie przepisy. Oprócz dań przygotowywanych podczas Live Cookingu skosztować będzie można również wielu pysznych propozycji w plenerowej strefy grillowej czy też obiadokolacji.

Podczas festiwalu odbędą się koncerty muzyczne, mi.in zespół Club de Paris, prezentujący utwory należące do gatunku gypsy jazz, który rozwinął się w latach 30.tych –XX wieku we Francji, zespół „Nastrojeni” – tym razem zapraszamy Państwa na dwie odsłony nastrojonych dźwięków:

Jak co roku dostępna będzie również strefa dla najmłodszych, gdzie zorganizujemy animacje i warsztaty dla dzieci rozwijające kreatywność i pomysłowość dziecka czy motorykę. Odbędą się również zajęcia ruchowe w postaci sensu jogi dla dzieci. Odwiedzą nas wyjątkowe stworzenia, jakimi są ALPAKI a dokładnie Alpaki Cudaki. Wasze pociechy będą miały okazję wyczesać oraz nakarmić alpakę, jak również pójść z nią na lawendowy spacer przy Hotelu.

Podczas Festiwalu zapraszamy do plenerowego, lawendowego SPA, gdzie wykwalifikowana kadra hotelowego SPA powie nieco więcej o właściwościach lawendy przez nas wykorzystywanych czy też poprowadzi zajęcia streatchingu. Oprócz tego możliwe będzie wykonanie dedykowanego zabiegu w tym dniu.

Wspominaliśmy już o seansach jogi, zajęciach streatchingu, teraz czas na kilka słów o zaplanowanych zajęciach gimnastyki słowiańskiej. Gimnastyka ta skierowana jest dla płci pięknej. Co warto wiedzieć o Gimnastyce Słowiańskiej? Jest to zestaw ćwiczeń rozciągająco-wzmacniających, dopasowanych do kobiecej budowy ciała. Gimnastyka Słowiańska w naturalny sposób wzmacnia Kobiecość, uczy harmonii i zgody na siebie w takiej wersji Jaką jesteś.

Każdej edycji towarzyszy konkurs na najbardziej lawendowy strój, czego nie zabraknie i w tym roku. Wyniki oraz nagrody zostaną ogłoszone i wręczone podczas Festiwalu.

Zachęcamy do śledzenia profili społecznościowych należących
do organizatora, a także na wydarzenie na Facebooku na których ukażą się szczegółowe informacje, konkursy czy harmonogram imprezy.

▪️ „Bajkowo Nastrojeni” – koncert z najpiękniejszymi melodiami z bajek Disneya – coś dla małych i dużych

▪️”Rockowo Nastrojeni” – to propozycja utworów muzyki rock/pop w niepowtarzalnych, instrumentalnych aranżacjach,

Solistka Ewa Spanowska, która podczas festiwalu zaprezentuje repertuar muzyki francuskiej, koncert fortepianowy w wykonaniu Jakuba Czecha. Ludowe dźwięki zapewni zespół Włościanki z Wielenina.

Przeszkody na bulwar
Dynamo Kijów w Unie
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.