HomePowiatDożynki powiatowe już w najbliższą niedzielę 11 września w Zadzimiu!

Dożynki powiatowe już w najbliższą niedzielę 11 września w Zadzimiu!

dożynki powiatowe

Władze Powiatu Poddębickiego, Wójt Gminy Zadzim, Proboszcz Parafii pw. Św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy w Zadzimiu serdecznie zapraszają na X Jubileuszowe Dożynki Powiatu Poddębickiego pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, które odbędą się w dniu 11 września 2022 r. w Zadzimiu.

Rozpoczną się one mszą świętą o godz. 12.00 w kościele w Zadzimiu, następnie korowód dożynkowy uda się do Parku „Dereniowy Skarb”, w którym odbędzie się ceremonia dożynkowa przekazania wieńców i chlebów dożynkowych, występy zespołów ludowych (w ramach projektu: „Twórczość ludowa ubarwia nam życie”) i lokalnych artystów, a także gwiazd wieczoru: zespołu Cliver i Diwers Dance. Na zakończenie wszyscy chętni będą mieli możliwość wspólnej zabawy tanecznej w rytm znanych i lubianych przebojów. Równolegle w alejkach parkowych rozstawione będą stoiska wystawców: kół gospodyń wiejskich, lokalnych artystów, przedsiębiorców, instytucji publicznych, stoiska gastronomiczne oraz stoiska i animacje dla dzieci. W tym roku po raz pierwszy będzie można odwiedzić stoisko naszych Przyjaciół
z Ukrainy, przebywających na terenie powiatu poddębickiego i spróbować na nim ukraińskich produktów oraz potraw. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął: Prezydent RP Andrzej Duda, Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński, Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber. Patronaci medialni: TVP 3 Łódź, Radio Łódź, ipoddebice.pl, uniejów.net.pl, Reporter.
Festiwal Folklorystyczny „Twórczość ludowa ubarwia nam życie” został dofinansowany z budżetu Województwa Łódzkiego w ramach środków „Kulturalnie regionalnie”.

Serdecznie zapraszamy!

Jaka sytuacja w lice
Groźny wypadek przy
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.