HomeAktualnościCzy dzieci w autokarach są bezpieczne? – stan pojazdów sprawdza policja

Czy dzieci w autokarach są bezpieczne? – stan pojazdów sprawdza policja

kontrole autokarów

Od kilku dni trwają ferie w województwie łódzkim. To dla policjantów czas szczególnie wytężonych działań. Policja w tym okresie zapewnia bezpieczeństwo dzieciom i dorosłym, którzy korzystają z wypoczynku na terenie powiatu poddębickiego. Jedna z najważniejszych aktywności funkcjonariuszy to działania związane z zagwarantowaniem bezpieczeństwa na drodze. Policjanci ruchu drogowego niemal każdego dnia przeprowadzają kontrolę autokarów, które przewoźnicy rozdysponowują do przewożenia dzieci.

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wspaniały czas relaksu i odpoczynku. Aby przebiegły szczęśliwie i beztrosko, a wszyscy wrócili wypoczęci do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci w białych czapkach, jak co roku, każdego dnia będą dbać o bezpieczeństwo podróżujących. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko bezpiecznie dojechało do celu – zgłoś kontrolę autokaru! Takie zgłoszenia i prośby o kontrole autokarów przynoszą wymierny efekt. Organizatorzy wycieczek oraz wyjazdów dla dzieci i młodzieży dbają o ich bezpieczeństwo i zgłaszają potrzebę przeprowadzenia kontroli pojazdów. Poddębiccy policjanci systematycznie kontrolują autobusy, aby zapobiec ewentualnym zdarzeniom drogowym. Stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz wymagana dokumentacja muszą być bez zarzutów, aby autokar mógł wyruszyć z dziećmi na wycieczkę. Zważając na duże natężenie ruchu policjanci będą wnikliwie kontrolować pojazdy, aby zapobiec tragicznym w skutkach wypadkom.
Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych. Przypominamy, że na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.
Natomiast w Biurze Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowany został wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów na terenie każdego województwa, który znajduje się pod linkiem: Wykaz punktów kontroli autobusów – FERIE 2024

125 899,46 zł – t
Policjantka ścięł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.