HomeZgierskiCo to za pomysł? W kościele reklamują alkohol!

Co to za pomysł? W kościele reklamują alkohol!

Trudno jest w to uwierzyć! Reklamówki punktów w których można kupić alkohol leżą wśród katolickich pism i innych informacji kościelnych. Wierni nie ukrywają zaskoczenia, oburzony jest również proboszcz parafii pw. św. Józefa w Ozorkowie.

O pismach z reklamą produktów spożywczych oraz alkoholu poinformowali nas czytelnicy. Redakcja otrzymała także zdjęcia jednej z takich reklamówek.

– Komu przyszło do głowy, aby w kościelnej kruchcie zostawiać takie gazetki? – pyta zdegustowana pani Anna. – Ja rozumiem, że wszystko jest dla ludzi, łącznie z alkoholem. Ale przecież chyba każdy rozsądnie myślący uzna, że to miejsce jest absolutnie nieodpowiednie do takich reklam.

O sprawie rozmawialiśmy z ks. Zbigniewem Kaczmarkiewiczem, proboszczem parafii.

– Muszę powiedzieć, że jestem bardzo zaskoczony tą informacją. To rzeczywiście bulwersujące, że gazetki reklamowe przynosi się do kościoła. Na półkach, w tym miejscu, zostawiamy dla wiernych katolicką prasę oraz kościelne pisma. Porozmawiam z panem kościelnym, aby sprawdzał, czy nie ma tam reklam dyskontów lub innych punktów z alkoholem.

W Uniejowie wyburzaj
Atrakcyjny kwiecień
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.