Łódzkie na plus. Na wakacje w Łódzkiem lepszymi drogami
Piłkarskie półkolonie, wakacje z pływaniem, a może karate pod gruszą? Liczymy na ciekawe pomysły organizatorów wypoczynku dla dzieci, bo Zarząd Województwa Łódzkiego przygotował dla nich dofinansowanie w wysokości pół miliona złotych.
Nabór wniosków do konkursu „Sportowe wakacje na Plus” trwa do 28 kwietnia.
– Zachęcamy dzieci i młodzież do aktywnego spędzania wolnego czasu i systematycznej dbałości o sprawność fizyczną. Przecież sport to zdrowie, dlatego warto, żeby młodzi ludzie wakacje spędzali w ruchu – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.
O dotacje mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, czyli m.in. stowarzyszenia, fundacje i uczniowskie kluby sportowe. Półkolonie powinny być zorganizowane w województwie łódzkim, w wakacje i trwać co najmniej 6 godzin dziennie, z czego 4 godziny mają być przeznaczone na zajęcia sportowo-rekreacyjne.
Polski Ład – bezpieczniej na drogach
A żeby na wakacje dotrzeć bezpiecznie, Samorząd Województwa Łódzkiego pozyskał z Polskiego Ładu 36 mln zł na poprawę bezpieczeństwa na drogach i w całym województwie trwa wielka akcja remontowa. Za pozyskane wsparcie powstają nowe chodniki, przejścia dla pieszych, zatoki autobusowe, ścieżki rowerowe, sygnalizacje świetlne i znaki drogowe. Zmiany dotkną blisko 100 miejsc w całym województwie, głównie w małych miejscowościach. Punkty wskazywali sami mieszkańcy. Aktywne przejście dla pieszych powstanie m.in. w Ogonowicach w powiecie opoczyńskim. Nowy chodnik zyska Choszczewo w powiecie zduńskowolskim, a sygnalizacja świetlna stanie na skrzyżowaniu w Niesułkowie Kolonii w powiecie zgierskim.
– W sumie w tym roku planujemy przeznaczyć na modernizacje, remonty i utrzymanie dróg wojewódzkich 460 mln złotych – zapowiada marszałek Grzegorz Schreiber.
Pamiętamy!
Początek kwietnia to także rozpamiętywanie ofiar Zbrodni Katyńskiej. 83 lata temu blisko 22 tys. Polaków – wojskowych, policjantów i cywili – zostało zamordowanych przez funkcjonariuszy NKWD na rozkaz sowieckich władz. 70 lat po tej tragedii, 10 kwietnia 2010, polska delegacja, udająca się do Katynia na obchody rocznicy mordu, zginęła w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.
Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego oraz Iwona Koperska, przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego złożyli kwiaty pod pomnikiem pamięci ofiar Zbrodni Katyńskiej przy kościele garnizonowym w Sieradzu; wicemarszałek Zbigniew Ziemba złożył kwiaty w Piotrkowie Trybunalskim; a Andrzej Górczyński, członek zarządu województwa, pod Pomnikiem Katyńskim w Łodzi.
NO COMMENTS
Sorry, the comment form is closed at this time.