HomeAktualności43-latek spał w samochodzie. Mężczyzna trafił do szpitala

43-latek spał w samochodzie. Mężczyzna trafił do szpitala

bezdomny w aucie

zdj. ilustracyjne

Choć mrozy zelżały, poddębiccy policjanci nadal zwracają baczną uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Mundurowi sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Podczas jednej z takich kontroli dzielnicowi zauważyli, że w zaparkowanym samochodzie śpi mężczyzna. Funkcjonariusze zainteresowali się nim i nie zostawili samego. Okazało się, że niezbędna była interwencja medyków.

W środę, 7 lutego 2024 roku, tuż przed godziną 8:00 dzielnicowi patrolowali rejon służbowy. Na jednej z ulic, w zaparkowanym aucie zauważyli śpiącego mężczyznę. Policjanci natychmiast zainteresowali się jego losem. Niezwłocznie go obudzili i zapytali się, czy nie potrzebuje pomocy. Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że jest osobą bezdomną, a w pojeździe śpi już drugą noc.
– Chwilę później 43- latek źle się poczuł, zaczął uskarżać się na ból w klatce piersiowej. Funkcjonariusze natychmiast wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Medycy przewieźli mężczyznę na oddział szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy. Potwierdziło to, że decyzja policjantów o działaniu, była jak najbardziej trafna – informuje st. sierż. Alicja Bartczak z KPP w Poddębicach.


Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.