HomePowiatZakończyła się modernizacja sali do ćwiczeń w Liceum Ogólnokształcącym w Poddębicach

Zakończyła się modernizacja sali do ćwiczeń w Liceum Ogólnokształcącym w Poddębicach

inwestycja powiat

Zakończyła się inwestycja Powiatu Poddębickiego polegająca na modernizacji i doposażeniu w sprzęt sportowy sali do ćwiczeń w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Poddębicach. Na zadanie Powiat pozyskał dofinansowanie  z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w ramach programu „Infrastruktura Sportowa Plus” w wysokości 85 000,00 zł.

Realizacja zadania przyczyniła się do zwiększenia bezpieczeństwa uczniów, którzy na co dzień korzystają z ćwiczeń, oraz wpłynęła na estetykę pomieszczenia. Przede wszystkim wymieniono pokrycie podłogi na specjalną matę sportową. Rozwiązano problem związany z możliwością uszkodzenia instalacji c.o., która została zabudowana, wykonano roboty malarskie, tynkarskie ścian i sufitu, wymieniono drzwi wejściowe oraz zainstalowano oświetlenie LED o odpowiednim natężeniu. Dokonano zakupu elektrycznej bieżni treningowej, profesjonalnych koszy do koszykówki oraz zamontowano szafki ubraniowe w szatni.

Zmodernizowane pomieszczenia i zamontowane nowoczesne wyposażenie to nowe, lepsze warunki do rozwoju aktywności sportowej. Młodzież licealna ma możliwość rozwijania sportowych zainteresowań w komfortowych i przede wszystkim bezpiecznych warunkach – mówi Małgorzata Komajda, Starosta Poddębicki.

Na realizację zadania Powiat Poddębicki pozyskał dofinansowanie już po raz trzeci w ramach programu „Infrastruktura Sportowa Plus”. Łączna wartość inwestycji zamknęła się w kwocie 106 249,03 zł (wkład własny to 21 250,00 zł) – informuje Piotr Majer, Wicestarosta Poddębicki.

Posypały się manda
Budowa tężni w Uni
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.