HomeTematy dniaWyrozumiała policja i urząd. Nie ma kar! Niektórzy to wykorzystują…

Wyrozumiała policja i urząd. Nie ma kar! Niektórzy to wykorzystują…

reklama pl. kościuszki

Choć parking na pl. T. Kościuszki w Poddębicach do małych nie należy, to czasami nawet tu są trudności ze znalezieniem wolnego miejsca. Kierowcy denerwują się jeszcze bardziej, bo zdarza się, że na parkingu tygodniami stoją przyczepy z reklamami lub samochody również reklamujące przeróżne towary lub usługi. Czy urząd karze za zajęcie pasa drogowego? Co na to policja?

Reklamy na placu nie są żadną nowością. Być może tego typu sytuacje nie denerwowałyby niektórych kierowców, gdyby nie fakt, że pojazdy z reklamami długo zajmują miejsca parkingowe. Niekiedy stoją nawet na chodniku lub też utrudniają widoczność.

Reklama na samochodzie może być dobrym sposobem na przyciągnięcie klientów. Jednak zmienienie samochodu w “słup reklamowy” i zaparkowanie go na kilka tygodni na parkingu może się skończyć wysokimi karami za nielegalne zajęcie pasa drogowego pod reklamę.

Auta, które pełnią funkcję “słupów reklamowych”, zaparkowane często przez kilka tygodni w jednym miejscu, nie należą do rzadkości. W ten sposób niektóre firmy próbują zaoszczędzić na opłatach za umieszczenie reklamy lub wyeksponować ją w miejscu, w którym nie uzyskałyby zgody na postawienie tablicy reklamowej. Taka reklama na samochodzie często zajmuje mieszkańcom miejsca parkingowe. Każdy, kto chce umieścić reklamę w pasie drogowym, musi uzyskać zgodę zarządcy drogi i zapłacić opłatę za zajęcie pasa drogowego.

Czy urząd miasta w Poddębicach reaguje?

„Zarówno w tym, jak i ubiegłym roku poddębicki urząd nie wydał decyzji nakładającej kary administracyjne za zajęcie pasa drogowego pod reklamę. Brak miejsc parkingowych to problem wielu polskich miast. Nasz samorząd podejmuje jednak działania w celu zwiększenia ilości miejsc postojowych w centrum Poddębic. W planach jest powstanie parkingu w obrębie ul. Narutowicza i Przejazd. Gmina podpisała już umowę na rozbiórkę budynku znajdującego się przy skrzyżowaniu ulic, w miejscu którego utworzone zostaną miejsca parkingowe. Inwestycja doskonale uzupełni obecnie trwającą przebudowę ulicy Przejazd. W ramach zadania wykonywana jest infrastruktura wodno-kanalizacyjna. Wybudowana będzie nowa jezdnia, chodniki, zjazdy. Przedsięwzięcie warte 5,2 mln zł otrzymało wsparcie środków zewnętrznych na poziomie blisko 60%” – informuje poddębicki magistrat.

A jak na problem zajętych miejsc parkingowych przez pojazdy z reklamami patrzy policja?

„Parkowanie pojazdów z reklamami na pl. Kościuszki nie jest wykroczeniem” – czytamy w odpowiedzi.

Słupki w chodniku!
Łódzkie na plus -
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.