HomeTematy dniaPonad 60-letnie złodziejki przyłapane w Poddębicach. Jedna kradła perfumy, druga artykuły spożywcze i biżuterię

Ponad 60-letnie złodziejki przyłapane w Poddębicach. Jedna kradła perfumy, druga artykuły spożywcze i biżuterię

kradzież

Poddębiccy policjanci zatrzymali dwie osoby, które kradły artykuły kosmetyczne oraz spożywcze. Do pierwszej „klientki” pracownicy sklepu wezwali patrol. Druga „wpadła”, gdy funkcjonariusze przeglądali sklepowy monitoring w związku ze zgłoszoną interwencją. O losie kobiet zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

6 lipca 2023 roku oficer dyżurny poddębickiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej na terenie miasta. Na miejsce został wysłany policyjny patrol. Kierownik drogerii oświadczył, że klientka jest „fanką” ich produktów i że to nie pierwsza taka sytuacja. Okazało się, że 61-latnia mieszkanka Uniejowa w okresie czterech miesięcy dokonała kradzieży towaru na łączną kwotę 741 złotych. Podczas ustalania okoliczności, funkcjonariusze dokładnie przejrzeli sklepowy monitoring.

– W tym samym czasie do sklepu weszła kolejna osoba, która przykuła uwagę mundurowych swoim zachowaniem. 66-latka nie podejrzewając, że jest obserwowana przez policjantów, podjęła próbę kradzieży artykułów spożywczych oraz biżuterii. Szybka reakcja mundurowych zaskoczyła mieszkankę Poddębic. Ponadto, kobieta przyznała się do innych kradzieży na terenie sklepu. Wartość skradzionych artykułów oszacowano na 168 złotych – informuje mł. asp. Sylwia Kaźmierczak, oficer prasowy policji w Poddębicach.

Mieszkanka Uniejowa za popełnienie przestępstwo usłyszała już prokuratorskie zarzuty. Wobec drugiej kobiety skierowano do Sądu wniosek o ukaranie.
Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszystkie służby p
Przy termach w Uniej
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.